Zapowiedź: Sacramento Kings – Toronto Raptors

Neo,5 lutego, 2014

To właśnie tego dnia szeregi „Dinozaurów” opuścili Rudy Gay, Aaron Gray i jeden z ulubieńców Quincy Acy. Szczególnie ten ostatni mocno przeżywał rozstanie z zespołem ale cóż zrobić gdyż NBA do też biznes. Natomiast do Toronto przenieśli się Greives Vasquez, John Salmons, Patrick Patterson i Chuck Hayes. Zawodzący nas Rudy odnalazł formę strzelecką ale to nie przełożyło się na bilans zespołu, natomiast w „Dinozaurach” każdy nowy gracz równie odżył z tym że to ma odzwierciedlenie w wynikach zespołu…

To właśnie Rudy Gay (20,2pkt/mecz) a także największy „nerwus” NBA DeMarcus Cousins (22,6pkt/mecz) stanowią wiodącą siłę zespołu ze stolicy stanu Kalifornia ale w składzie jest jeszcze jednen zawodnik który robi przysłowiową „różnicę” i jest jednym z głównych kandydatów do nagrody dla najlepszego rezerwowego (chodź teraz to już raczej pierwszy rozgrywający). To Isiah Thomas (20,0pkt/mecz) który po odejściu Greives’a wyraźnie poczuł swobodę na swojej pozycji PG i regularnie rzuca bardzo dużo punktów i aż dziw że zespół który składem nie odbiega wcale dużo od najlepszych jest na samym dnie Zachodu. To jednak nie nasz problem. Warto także zwrócić uwagę na pozyskanego z Minnesota Timberwolves Derrick’a Williams’a (8,7pkt/mecz). Ciągle w poszukiwaniu formy są Marcus Thornton (8,4pkt/mecz) Ben McLemore (7,7pkt/mecz) któremu minuty na parkiecie skutecznie odbiera Rudy a także powracający po poważnym urazie Carl Landry (4,6pkt/mecz). Z racji że w zespole grają byli nasi zawodnicy to odnotujmy że Aaron Gray ma (1,7pkt/mecz) a Quincy Acy (3,2pkt/mecz). Ten drugi z reguły dostaje więcej szans na grę.

Na początek Kyle Lowry (16,5pkt/mecz) i uspokajamy fanów że kontuzja kolana jakiej nabawił się nasz PG jest niegroźna i zawodnik wystąpi w dzisiejszym pojedynku. Będzie chciał odbić sobie nieudany ale wygrany 94-79 mecz z Utah Jazz gdzie zdobył tylko 2 oczka na skuteczności 1/8 z gry. Najskuteczniej zagrał DeMar DeRozan (22,0pkt/mecz) – 23 zdobyte punkty, 18 dorzucił Jonas Valanciunas (10,8pkt/mecz). 13 od siebie dodał John Salmons (6,2pkt/mecz) 12 Greives Vasquez (8,1pkt/mecz) a „double-double” popisał się Amir Johnson (10,5pkt/mecz) – 11pkt i 11zb.

Rudy Gay, Aaron Gray i Quincy Acy będą dziś podwójnie zmotywowani aby pokazać że pozbycie się ich było błędem a to samo dotyczy Greives’a Vasguez’a, Patrick’a Patterson’a, John’a Salmons’a i Chuck’a Hayes’a. Tych 7 graczy dziś będziemy szczególnie obserwować na boisku w pojedynku z dużymi podtekstami w którym nie ma faworyta. Trzeba was zapraszać na dzisiejszy mecz??? Chyba nie mimo że pojedynek zaczyna się dopiero o godz.4:00 to jednak dziś czeka nas wyjątkowo emocjonujące starcie!. Przewidywane składy:

SACRAMENTO KINGS:
C – DeMarcus Cousins
PF – Jason Thompson
SF – Rudy Gay
SG – Marcus Thornton
PG – Isiah Thomas
REZERWOWI: Ben McLemore, Carl Landry, Derrick Williams, Aaron Gray, Quicy Acy, Jimmer Fredette, Travis Outlaw.

TORONTO RAPTORS:
C – Jonas Valanciunas
PF – Amir Johnson
SF – Terrence Ross
SG – DeMar DeRozan
PG – Kyle Lowry
REZERWOWI: Greives Vasquez, Patrick Patterson, John Salmons, Tyler Hansbrough, Steve Novak, Dwight Buycks, Chuck Hayes.

Z miłości do koszykówki:
Neo
5 lutego, 2014