Zapowiedź: Toronto Raptors – Brooklyn Nets

Neo,11 stycznia, 2014

Te dwa dzisiejsze wydarzenia są z pewnością wielkim magnesem aby zachęcić kibiców do jak najliczniejszego stawienia się dziś w ACC. Dodatkowego smaczku dodaje fakt że podopieczni Jason’a Kidd’a już raz w tym sezonie pokonali nas po dramatycznym boju w naszej hali więc „Dinozaury” planują zrewanżować się rywalowi…

Gdy okazało się że sezon przedwcześnie skończył jeden z liderów Brook Lopez (20,7pkt/mecz) a kontuzję kostki leczy Deron Williams (13,6pkt/mecz) który dziś nie pojawi się w grze to już chyba nikt nie liczył że nagle drużyna może się przebudzić wszak ich gra wyglądała fatalnie a Jason Kidd już praktycznie żegnał się z posadą. I w tym momencie nastąpiło przełamanie, Nets zaliczyli poprzedniej nocy 5 zwycięstwo z rzędu wygrywając z Miami Heat (mocno osłabionymi) po dogrywce. I choć mają bilans 15-21 i nie zagrażają nam bezpośrednio to jednak trzeba dzisiejsze starcie wygrać i powstrzymać najważniejszych: Joe Johnson’a (16,0pkt/mecz), Paul’a Pierce’a (13,1pkt/mecz) czy Andray’a Blatche (11,4pkt/mecz). Formy ciągle szuka Kevin Garnett (6,7pkt/mecz) a po raz drugi do Kanady przyjedzie Alan Anderson (8,1pkt/mecz).

Detroit Pistons istnieli tylko przez pierwsze 24 minuty. 2 ostatnie kwarty to szalony popis gry „Dinozaurów” którzy ostatecznie wygrali z Detroit Pistons 112-91 i znów mamy bilans 50%. Kolejny kapitalny mecz Kyle’a Lowry’ego (15,9pktmecz) – 21pkt 4zb i 9as mówi samo za siebie. Kiepski początek mieli DeMar DeRozan (21,2pkt/mecz) i Amir Johnson (11,2pkt/mecz). Po dwóch kwartach mieli łącznie…0/16 z gry ale potem także i oni włączyli się zdobycze punktowe. Kapitalnie grał również Jonas Valanciunas (10,6pkt/mecz), jego „double-double” i ośmieszanie Andre Drummond’a podrywało publiczność w ACC. Swoje dorzuciła rezerwa której zaczyna przewodzić Patrick Patterson (7,7pkt/mecz). Znów z kolei nie zagrał Tyler Hansbrough (5,5pkt/mecz) ale jego dobrze zastąpił Chuck Hayes (2,0pkt/mecz) – 5pkt i 7zb.

Trzeba was namawiać na dzisiejszy mecz??? Chyba nie, wszak rywalizacja z zespołem nielubianym przez nas i noc Drake’a (nasi gracze zagrają w specjalnych strojach) jest wystarczającą zachętą aby dzisiejszą noc zarwać na wielkie widowisko jakie zaczyna się już o godz.1:00. Przewidywane składy:

TORONTO RAPTORS:
C – Jonas Valanciunas
PF – Amir Johnson
SF – Terrence Ross
SG – DeMar DeRozan
PG – Kyle Lowry
REZERWOWI: Greives Vasquez, Patrick Patterson, John Salmons, Tyler Hansbrough, Steve Novak, Landry Fields, Chuck Hayes.

BROOKLYN NETS:
C – Kevin Garnett
PF- Mirza Teletovic
SF – Paul Pierce
SG – Joe Johnson
PG – Shaun Livington
REZERWOWI: Andray Blatche, Andrei Kirilenko, Alan Anderson, Jaosn Terry, Maosns Plumlee, Reggie Evans.

Z miłości do koszykówki:
Neo
11 stycznia, 2014