Zapowiedź: Chicago Bulls – Toronto Raptors

Neo,31 grudnia, 2013

Toronto Raptors mieli 3 dni przerwy od wygranego dwumeczu z New York Knicks, szczególnie ten drugi pojedynek w Air Canada Centre pokazał że „Dinozaury” po odejściu Rudy Gay’a są zupełnie innym zespołem (bilans 7-3 po wielkim transferze). Byki do dzisiejszego starcia podejdą podbudowani wygraną na parkiecie Memphis Grizzlies 95-91 i będą chciały zakończyć 2013 rok pokonując nasz zespół. Może być to dla nich trudne gdyż 14 Grudnia w United Center Raptors wygrali bardzo pewnie 99-77…

Już bez Derrick’a Rose’a Bulls nie są uznawani za faworytów ligi ale to wciąż solidny zespół, którym mocno targają kontuzje. Z urazami walczą Jimmy Butler (12,2pkt/mecz) i Luol Deng (19,6pkt/mecz). O ile występ tego pierwszego jest raczej niezagrożony o tyle pojawienie się drugiego jest wątpliwe. Bardzo ważne będzie zatrzymanie podkoszowego duetu Joakim Noah (10,9pkt/mecz) – Carlos Boozer (15,0pkt/mecz). Bardzo ciekawe będzie na pozycji rozgrywającego gdzie naprzeciwko „Dinozaurom” stanie niedawno zwolniony przez nasz zespół DJ Augustin (6,1pkt/mecz). Zawodnikowi wyraźnie posłużył klimat zespołu ze stanu Illinois.

Dobra zespołowość, fenomenalna dyspozycja Kyle’a Lowry’ego (15,8pkt/mecz), zabójcza skuteczność z obwodu Terrence’a Ross’a (9,0pkt/mecz) i solidne wsparcie ławki rezerwowych w postaci John’a Salmons’a (6,1pkt/mecz), Pattrick’a Patterson’a (6,8pkt/mecz) czy Greives’a Vasquez’a (9,5pkt/mecz) powoduje że ostatnie wyniki Raptors nikogo nie dziwią. Zespół notuje wyraźny progres czym zaprzecza na temat informacji o rzekomym tankowaniu. „Dinozaury” zbliżają się do bilansu 50% a to na słabym Wschodzie może niedługo oznaczać awans nawet na 3 miejsce naszej Konferencji, wszak Atlanta Hawks nie jest wcale tak daleko. Aby jednak ten cel osiągnąć trzeba m.in wygrać dziś w Chicago.

To będzie ostanie spotkanie dla obu drużyn w 2013 roku. Ci i ci będą chcieli udanie go zakończyć. Faworyta tutaj nie będzie, każdy wynik jest możliwy gdyż naprzeciwko siebie staną dziś rozpędzające się „Dinozaury” i powoli odzyskujące chęci do walki „Byki”. Kto dziś wygra??? Trzymamy kciuki oczywiście za Toronto Raptors. Przewidywane składy na ten mecz:

CHICAGO BULLS:
C – Joakim Noah
PF – Carlos Boozer
SF – Mike Dunleavy (Luol Deng)
SG – Jimmy Butler
PG – Kirk Hinrich
REZERWOWI: DJ Augustin, Taj Gibson, Tony Snell, Marquis Teague, Nazr Mohammed, Erik Murphy.

TORONTO RAPTORS:
C – Jonas Valanciunas
PF – Amir Johnson
SF – Terrence Ross
SG – DeMar DeRozan
PG – Kyle Lowry
REZERWOWI: Greives Vasquez, Patrick Patterson, John Salmons, Tyler Hansbrough, Steve Novak, Landry Fields, Chuck Hayes.

Z miłości do koszykówki:
Neo
31 grudnia, 2013